CAYMA, İPTAL VE İADE HAKKI


TÜKETİCİ HAKLARI –İPTAL İADE KOŞULLARI

1-GENEL:
1.1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda hizmet aldığınız takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.2.Alıcılar, satın aldıkları hizmetin satışı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

2-İPTAL KOŞULLARI

Kongre Kayıt ücretlerinin iadesi ile ilgili olarak;
- 01 Ocak 2021 tarihine kadar bildirildiği taktirde ödedikleri ücretlerin tamamı,
-01 Ocak 2021 – 05 Şubat 2021  tarihleri arasında bildirildiği taktirde ödedikleri ücretlerin %50 si iade edilecektir.
-İadeler kongre bitiminden sonraki 1 ay içerisinde gerçekleştirilebilecektir.
-01 Mart 2021 tarihinden sonra bildirilen  iptaller dikkate alınmayacaktır.

3-CAYMA HAKKININ KULLANIMI
3.1. kişiye veya ALICI’ ya alınacak hizmetin faturası: İade edilmek istene hizmetin faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

4-TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 

5-ÖDEME 
5.1. Ödemenizi banka havalesi veya EFT,  yaparak, sitemizde yer alan  banka hesabımıza (TL) 
yapabilirsiniz.
5,2,.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile online ödemeden yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde işlem sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.