Duyuru ve Haberler
 

Kongremizde yer alan ve seçilen bildiriler The Journal of Environmental Protection and Ecology (JEPE) adlı dergide yayınlanacaktır.

Kongremizde yer alan ve seçilen bildiriler,  Balkan Çevre Birliği (BENA) adlı kuruluşun uluslararası hakemli akademik yayını olan The Journal of Environmental Protection and Ecology (JEPE)  adlı dergisinde makale olarak yayınlanma hakkı kazanacaktır. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi için özel fiyat olan yayınlanma ücreti 150 Euro/makale'dir. Bildirilerin seçilmesi Kongre Uluslararası Bilimsel Komite tarafından gerçekleştirilecektir. The Journal of Environmental Protection and Ecology (JEPE) adlı derginin yayın kuralları diğer bilgilere derginin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.jepe-journal.info/


 Journal Impact Factor (2016) = 0.774

The Journal of Environmental Protection and Ecology (JEPE) is abstracting and indexing in:

a) Thomson Reuters

  • Science Citation Index Expanded
  • Web of Science

b) Elsevier BV

  • GEOBASE
  • Scopus, 2008-

c) CABI

d) Ulrich database,

e) Chemical Abstracts,

f) Referativnii Jurnal ‘Khimiya’ and

g) Scimago Journal & Country Rank (SJR), 

h) Google Scholar 


Kongreye Gönderilen Bildiri Özetlerinin Değerlendirilmesi 15 Gün İçinde Tamamlanmaktadır. 

Kongreye gönderilen bildiri özetleri son bildiri gönderim tarihi olan 15 Ocak 2018 beklenmeden 15 gün içinde değerlendirilmekte ve yazarlara değerlendirme formu gönderilmektedir. Yazarlar Bildirilerinin Kongreye kabul edildiğine dair kabul formu ile birlikte Üniversitelerine ve TÜBİTAK'a destek başvurusunda bulunabilirler. 

TÜBİTAK Destek Başvurusu İçin aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

 https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilimsel-etkinlik/etkinliklere-katilma-destekleri/icerik-2224-b-yurt-ici-bilimsel-etkinliklere-katilim-destegi 

TÜBİTAK YURTİÇİ BİLİMSEL ETKİNLİKLERE KATILIM DESTEĞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

TÜBİTAK YURTİÇİ BİLİMSEL ETKİNLİKLERE KATILIM DESTEĞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Değerli Kongre Katılımcıları,

TÜBİTAK 2224-B programı kapsamında, Türkiye’de gerçekleştirilecek kongre, konferans veya sempozyum etkinliklerine katılacak ve etkinlikte bildiri sunumu yapacak olan genç araştırmacıların (35 yaş ve altı) yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için kısmi destek sağlamaktadır.

Web sitemizi hazırlarken TÜBİTAK sayfasında bu destekten yararlanmanın koşullarından biri Etkinliğin hakemli ve düzenli yapılıyor olduğunu gösteren belge istenmekteydi. II. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi desek başvurusu yapılacak etkinlik koşullarını sağlamaktaydı. Ancak TÜBİTAK 2018 Yılı Başvuru koşullarında bu madde; “Etkinliğin en az üçüncüsünün düzenlendiğini gösteren belge” şeklinde değiştirilmiştir. TÜBİTAK tarafından Yurt içi Bilimsel Etkinliklere Katılma koşullarında meydana gelen bu değişiklik sebebiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Kongre katılımcılarının bu destekten yararlanmaları belirsiz hale gelmiştir. TÜBİTAK 2018 Yılı Yurtiçi Bilimsel Etkinliklere Katılma Koşullarındaki değişiklik sebebiyle bu açıklama eklenmiştir.

KONGRE ÖNEMLİ TARİHLERİNDE DEĞİŞİKLİK KONUSUNDA AÇIKLAMA 

KONGRE ÖNEMLİ TARİHLERİNDE DEĞİŞİKLİK KONUSUNDA AÇIKLAMA 

Kongreye bildiri özeti gönderme taleplerinin devam etmesi sebebiyle bildiri özetleri son gönderim tarihi 15 ŞUBAT 2018 Tarihine kadar uzatılmıştır.

Kongreye gönderilen bildirilerin bir kısmının hakem süreci devam ettiğinden son indirimli kayıt tarihi 15 ŞUBAT 2018 tarihine uzatılmıştır.

Bildiri tam metinlerinin son gönderim tarihi 01 MART 2018 tarihine uzatılmıştır.